FAQ – Odpovede na najčastejšie kladené otázky ohľadom Grillbot

Nie, Grillbot je designovaný pre pravidelné čistenie grilu po skončení grilovania. Čím viacej ho budete používať, tým lepšie Váš gril vyčistí.

Zatvorte veko alebo dvierka grilu. Vieme, že je ťažké odolať sledovaniu Grillbot-a pri práci, nechajte sa však prekvapiť a vydržte, pokiaľ Grillbot nebude s čistením hotový. Potom až otvorte veko či dvierka grilu. Nepoužívajte Grillbot na gril bez dvierok či veka, pretože môže dôjsť k jeho pádu a poškodeniu.

Grillbot má zabudovaný senzor a zvukový alarm, ktorým Vás Grillbot upozorní a vypne sa, pokiaľ je gril príliš horúci. Otvorte gril a nechajte ho vychladnúť pred použitím Grillbot-a. Odporúčame počkať 10-20 minút po skončení grilovania.

Áno, Grillbot môžete používať na všetky spomenuté druhy grilovacích roštov a pre rôzne typy grilov.

Rovnako ako ručná kefa, môže aj Grillbot časom odstrániť ochranný film grilovacieho roštu. Môžete tomu zabrániť ak najskôr použijete odmasťovač, a potom použijete Grillbot.

Mosadzné kefy sú mäkšie a hodia sa lepšie na rošty s povrchovou úpravou. Oceľové kefy sú tvrdšie a hodia sa na oceľové alebo liatinové rošty bez ďalšej povrchovej úpravy.

Na tieto druhy roštov je dôležité používať mosadzné kefy, lebo sú mäkšie a nepoškriabu povrchovú úpravu roštu.

Na tieto druhy roštov je vhodné používať oceľové kefy, lebo sú tvrdšie, priemyselnej triedy a pevnejšie, takže sa kefa dostane aj hlboko do pórov v liatine, ktorú precízne vyčistí. Vlákna oceľovej kefy sú pevné a tenké a vyčistia boky aj hornú časť grilovacieho roštu.

Tipy a triky

Jednoducho stlačte gombík a Grillbot sa postará o precízne vyčistenie grilovacieho roštu. Používajte Grillbot pravidelne, lebo čím častejšie ho použijete, tým čistejší bude Váš gril. Na veľmi pripálenú špinu nechajte pracovať Grillbot dlhší čas. Pokiaľ dôjde k pripáleniu grilovacej omáčky alebo syra na rošt, použite najskôr odmasťovač, až potom Grillbot. Dosiahnete tak lepšieho výsledku čistenia. Gril musí byť umiestnený na rovnom povrchu, aby mohol byť celý povrch roštu vyčistený. Aby Grillbot perfektne vyčistil gril, sám musí byť čistý, preto je vybavený jednoducho snímateľnými kefami, ktoré môžete nechať umyť v umývačke na riad.